czwartek
21.8.2014
piątek
22.8.2014
sobota
23.8.2014
niedziela
24.8.2014
poniedziałek
25.8.2014
wtorek
26.8.2014
 

Dzisiejszy program TV

Dzisiaj wieczoremJutroPo jutro
TVN TVNTVP1 TVP1TVP2 TVP2
TVP Polonia TVP PoloniaTVN Style TVN StyleTVN Turbo TVN Turbo
TVP Info TVP InfoTVP HD HDTVP Historia Historia
TVN 7 TVN 7TVP Kultura TVP KulturaTVP Sport TVP Sport
 
TVP HistoriaTVP Historia - 21.8.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 22.8.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 23.8.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 24.8.2014
00:45Miejsce z historią - Żyrardów - Stolica lnu
Historia XIX - wiecznej osady fabrycznej w Żyrardowie, założonej przez Karola Dittricha i Karola Hielle. Było to miasto wielonarodowościowe.
01:05Dni chwały
Akcja filmu dzieje się w realiach II wojny światowej. Yassir, Sad, Abdelkader i Messaoud to Algierczycy wcieleni do armi francuskiej.
03:25Zakończenie dnia
00:10Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - odc. 10
Czarek z powodzeniem lansuje swoje nowe odkrycie. W lokalnej prasie ukazuje się zdjęcie Klaudii. Dziewczyna przekonuje się, że świat modelek to świat kłótni.
00:45Miejsce z historią - Węgrów - duma Krasińskich
Odcinek opowiada o osobliwościach miasta, które swoją świetność zawdzięcza rodzinie Krasińskich, głównie Janowi Dobrogostowi Krasińskiemu. Jego staraniem Węgrów jest perłą baroku.
01:10Panienka z Poste Restante
Zniekształcenie depeszy powoduje, że Marysia, młoda urzędniczka pocztowa, wyjeżdża jako sekretarka specjalnym wagonem do Wiednia.
02:45Zakończenie dnia
00:10Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - odc. 11
Śledzimy dalsze losy Klaudii, będącej odkryciem Czarka Mończyka. Klaudia niespodziewanie wraca na wieś. Tymczasem Czarek angażuje nowe tancerki do swojego teatru.
00:40Miejsce z historią - Augustów
Odcinek poświęcony ośrodkowi letniego wypoczynku. Augustów założył król Zygmunt August. Poznamy historię 500 - letniego miasta i związane z nim legendy.
01:00Z archiwum porucznika Broka
Historia powstania warszawskiego została już opowiedziana na bardzo wiele sposobów. Wciąż jednak pozostało wiele pominiętych wątków dotyczących tej tragedii sprzed lat.
01:35Dziewczyny z tamtych lat
Kiedy we wrześniu 1939 r. na polskie miasta posypały się bomby, a hitlerowskie zagony pancerne wtargnęły do kraju, one miały po kilkanaście lat.
02:30Kontrapunkt - Być Koptem
film dokumentalny ukazujący sytuacje egipskich chrzescijan po rewolucji w 2011 roku w Egipcie;
03:05Zakończenie dnia
00:10Miejsce z historią - Kolory Łowicza
Kolejny odcinek programu "Miejsce z historią" opowiada o dziejach miasta, które swój rozwój zawdzięcza prymasom Polski. Od XII do XVIII wieku Łowicz był siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich...
00:30Delegat - Jan Piekałkiewicz
Film o życiu i działalności prof. Jana Piekałkiewicza, Delegata Rządu RP na Kraj w latach II w. św.
01:40Nuklearne gry
Program ujawniający wiele tajemnic jądrowej gry. Jak łatwo jest kupić uran on line? Ile plutonu i uranu udaje się przemycić? W programie także spojrzenie na historię rozprzestrzeniania broni jądrowej.
02:45Byłem wszędzie. Olgierd Budrewicz
Olgierd Budrewicz był jednym z tych, którzy łączyli epoki odległe w świadomości młodego pokolenia o całe lata świetlne: świat przedwojennej warszawskiej inteligencji, bohaterów powstania warszawskiego, lata terroru stalinowskiego i odbudowy stolicy.
03:40Zakończenie dnia
wierzch
07:20Powstańcy - Dzień 21
Dzień dwudziesty pierwszy. W nocy z 20 na 21 sierpnia siedmiuset żołnierzy Armii Krajowej z Żoliborza i Kampinosu przypuściło pierwszy atak na Dworzec Gdański.
07:30Miejsce z historią - Węgrów - duma Krasińskich
Odcinek opowiada o osobliwościach miasta, które swoją świetność zawdzięcza rodzinie Krasińskich, głównie Janowi Dobrogostowi Krasińskiemu. Jego staraniem Węgrów jest perłą baroku.
07:55Widziane na Ziemi - Belize
Belize w Ameryce Środkowej. O tym państwie wielkości znaczka pocztowego wiadomo tak mało, że nawet jego powierzchnia pozostaje kwestią dyskusyjną.
09:00Pogranicze w ogniu - odc. 11/24
Chęć współpracy z polskim wywiadem zgłasza związany z Abwehrą kupiec z Gdańska August Mackett.
07:20Powstańcy - Dzień 22
Dzień dwudziesty drugi. O drugiej w nocy oddziały żoliborskie i kampinoskie ponowiły atak na tory kolejowe przy Dworcu Gdańskim. Tej nocy także się nie udało.
07:30Miejsce z historią - Augustów
Odcinek poświęcony ośrodkowi letniego wypoczynku. Augustów założył król Zygmunt August. Poznamy historię 500 - letniego miasta i związane z nim legendy.
07:55Widziane na Ziemi - Tanzania
Zapraszamy do Tanzanii. Fotograf Javed oprowadzi nas po Zanzibarze archipelagu, gdzie mieszają się afrykańskie i orientalne smaki, zapachy i obyczaje. Tanzania to również dzika przyroda.
09:00Pogranicze w ogniu - odc. 12/24
Agentem polskiego wywiadu zamieszkałym w Berlinie ma być rotmistrz Jerzy Osnowski, czterokrotny kawaler Krzyża Walecznych, zdobywca licznych nagród jeździeckich, hulaka na bocznym torze, znany w wojsku jako przeciwnik Piłsudskiego.
07:20Powstańcy - Dzień 23
Dzień dwudziesty trzeci. W nocy w Śródmieściu powstańcy zdobyli stację telefonów zwaną "małą Pastą", silny odosobniony punkt oporu niemieckiego w wyzwolonej dzielnicy. Zdobyto także kościół św.
07:30Miejsce z historią - Kolory Łowicza
Kolejny odcinek programu "Miejsce z historią" opowiada o dziejach miasta, które swój rozwój zawdzięcza prymasom Polski. Od XII do XVIII wieku Łowicz był siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich...
07:55Roztocze. W krainie jodły, buka i tarpana.
Prezentacja przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego, zajmującego prawie 8500 ha zachodniej części Roztocza Środkowego. Tereny te cechuje bogactwo i duże zróżnicowanie flory oraz fauny.
08:30Tajemnice historii - Zaginiona kronika
Tajemnice histori to cykl programów przezentujących ciekawostki z historii Polski w szerokiej perspektywie dziejów.
09:00Przygody pana Michała - odc. 9/13 - Porwanie
Ze stanicy wyrusza wyprawa do Raszkowa. Ewce Nowowiejskiej towarzyszy niczego nie podejrzewająca Basia. Azja próbuje ją porwać, ale dzielna pani Wołodyjowska rani Tatara i salwuje się ucieczką.
09:35Przygody pana Michała - odc. 10/13 - Smak zemsty
Basia ciężko chora powoli dochodzi do siebie po strasznej drodze powrotnej do Chreptiowa. Młody Nowowiejski jest pogrążony w rozpaczy po stracie ojca i siostry.
07:20Powstańcy - Dzień 24
Dzień dwudziesty czwarty. Stare miasto, jak co dzień, pod bombami i ogniem z armat. Powstańcy tracą część szpitala Jana Bożego i dom mieszkalny na terenie Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych...
07:35Miejsce z historią - Świątniki Górne - kowale i dzwonnicy
Odcinek programu "Miejsce z historią", pt: "Świątniki Górne - kowale i dzwonnicy´, opowiada o dziejach Świątnik Górnych, których dumą są dzwonnicy wawelscy.
07:50Z kabaretowego archiwum
W programie przypominamy najlepsze skecze i monologi zgromadzone w archiwach Telewizji Polskiej, żarty które śmieszyły nas ostatnie kilkadziesiąt lat.
08:05JAN XXIII
Film przedstawia sylwetkę Jana XXIII - papieża, który zmienił oblicze Kościoła katolickiego w XX wieku.
09:00Przygody pana Michała - odc. 11/13 - Bułat i szabla
Pan Michał otrzymuje od hetmana nowy rozkaz. Ma niezwłocznie wyruszyć do Kamieńca, dokąd zdąża sułtan z całą swą potęgą. W niebezpiecznej wyprawie Basia towarzyszy mężowi.
09:35Przygody pana Michała - odc. 12/13 - Dymy nad twierdzą
Twierdza Kamieniecka będzie się bronić. Pan Michał zostaje komendantem górnego zamku, a nadzór nad artylerią ma sprawować Ketling.
wierzch
10:10Koło historii - Pejzaż z Kopcem
Wejście na kopiec Naczelnika w Krakowie należy do kanonu trasy wycieczkowej po mieście.
10:45Zaproszenie - Kana z Grodu Gryfa
Zaproszenie do Szczecina, dawnego grodu książąt zachodniopomorskich pieczętujących się herbem Gryf.
11:05Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Niemiecki smak (76)
Kulinarna wyprawa Roberta Makłowicza po kraju naszych zachodnich sąsiadów - Niemców.
11:40Bitwy wojny secesyjnej - odc. 7
Największe i najważniejsze bitwy amerykańskiej wojny domowej. Pod Petersburgiem Grant mocno naciskał Armię Północnej Wirginii generała Lee.
12:50Był Luksemburg...{PL}
Film opowiada o losach młodzieży, której w dorosłe życie przyszło wejść na przełomie lat 50 i 60. Po okresie stalinizmu przyszła gomułkowska "Mała stabilizacja".
13:55Piotrków wielokulturowy
Mniejszości narodowe, zamieszkujące Piotrków Trybunalski na przestrzeni wieków.
14:55Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
Zatarte, zagubione oraz zakłamane wątki polskiej historii. Autor magazynu poszukując odpowiedzi na pytania o przeszłość, dociera do rodzinnych archiwów, zdjęć, dokumentów i wspomnień ludzi.
10:05Flesz historii - odc. 195
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
10:25Ex Libris - odc. 166
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
10:45Zaproszenie - Ziemia dumnych Gryfitów
11:05Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - (208) Alpejski piknik ze smakiem
Cykl kulinarny prezentujący potrawy kuchni polskiej i światowej. Wszystkie dania są przygotowywane w naturalnych plenerach.
11:40Wojny z Indianami - odc. 1 "Indianie"
Serial przedstawia historie wojen białych przybyszy z pierwotnymi mieszkańcami Ameryki - Indianami.
12:25Polska i świat z historią w tle - Kresowym szlakiem: Zaleszczyki
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
12:55Koło historii - Franek
Akcja dzieje się w kilku miejscach (Rzeszów, Strzyżów, Godowa, Kraków, Paryż, Sanlis, gdzie jest rodowa rezydencja żony profesora, Renee Bouvier, i pod Paryżem).
13:35Spór o historię - Wincenty Witos prawda i legenda
magazyn
14:15Szerokie tory - Jeden dzień z życia ukraińskiego mnicha, który nawraca prostytutki
W tym wydaniu jeden dzień z życia prawosławnego zakonnika - ojca Filareta, proboszcza w wiejskiej parafii pod Kijowem, który współpracuje z milicją obyczajową w Kijowie i próbuje na własną rękę przeciwdziałać zjawisku prostytucji.
14:45Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Skarb z rzecznych odmętów
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
10:10Polska i świat z historią w tle - Kresowym szlakiem: Jaremcze i Worochta
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
10:35Koło historii - Franek
Akcja dzieje się w kilku miejscach (Rzeszów, Strzyżów, Godowa, Kraków, Paryż, Sanlis, gdzie jest rodowa rezydencja żony profesora, Renee Bouvier, i pod Paryżem).
11:15Wojny z Indianami - odc. 2 "Kawaleria"
Historie wojen białych przybyszy z pierwotnymi mieszkańcami Ameryki - Indianami.
12:05Sploty jednego warkocza
Film o byłej mieszkance Międzyzdrojów, pisarce Britte Wuttke. Jest legendarną postacią Międzyzdrojów, honorową obywatelką miasta. Jej rodzinie jako nielicznym Niemcom udaje się po wojnie zostać tu.
12:45Ars Organi - Ocalić przed zagładą
Przy starym trakcie mazowieckim, łączącym Warszawę z Wrocławiem, nieopodal Łowicza, we wsi Domaniewice, mieszczanie krakowscy Jakub i Wojciech Celestrowie, pochodzący z parafii Domaniewice ufundowali kaplicę pod wezwaniem NMP...
13:05Leśnym tropem - odc. 8
Tym razem ekipa "Leśnego tropu" wyruszyła na Suwalszczyznę, w północno - wschodnie rejony Polski, które uznawane są za największą ostoję bobra w naszym kraju...
13:35Kalendarium historyczne - Zaproszenie - Walońskie marzenia
Program przedstawiający turystyczne, rekreacyjne i historyczne atuty regionów Polski. Zachęcamy do ich odwiedzenia i odkrycia dla siebie.
13:55Szerokie tory - Jeden dzień z życia właściciela szkoły tańca w Doniecku
Tym razem reportaż z Ukrainy - jeden dzień z życia tancerza, instruktora, międzynarodowego sędziego tańca towarzyskiego...
14:25Flesz historii - odc. 195
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
14:50Ex Libris - odc. 166
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
10:15Dzieje kultury polskiej - Krzywousty i jego synowie
Film obejmuje okres od objęcia rządów przez Władysława Hermana do śmierci Mieszka Starego. Wydarzenia polityczne układają się w jeden logiczny ciąg, dając wnikliwy komentarz do zjawisk kulturalnych.
11:30Nuklearne gry
Program ujawniający wiele tajemnic jądrowej gry. Jak łatwo jest kupić uran on line? Ile plutonu i uranu udaje się przemycić? W programie także spojrzenie na historię rozprzestrzeniania broni jądrowej.
12:30Nadbużański Park Krajobrazowy
Położony w północno - wsch. części woj. mazowieckiego Nadbużański Park Krajobrazowy rozciąga się na 113 tys.
13:10Leśnym tropem - odc. 9
Cykl programów o dzikich zwierzętach, przyrodzie oraz ludziach, którzy się nią zajmują, prawdziwych pasjonatach, dla których przyroda jest nauczycielką i przewodniczką.
13:35Wielka Gra
14:40Ja tu rządzę
Hrabia Józio Lulewicz, przystojny młodzieniec, prowadzi beztroskie życie. Pewnego razu wracając z nocnej hulanki, rozbija szybę w zakładzie szewskim Wirgiliusza Kopytkiewicza na Starym Mieście.
wierzch
15:35Sensacje XX wieku - Skarby Trzeciej Rzeszy
Jedna z najbardziej tajemniczych spraw II wojny - zaginięcie części skarbu III Rzeszy, rezerw walutowych i złota Reichsbanku.
16:30Polska i świat z historią w tle - Tajemnica podziemnego miasta
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
17:00Pogranicze w ogniu - odc. 12/24
Agentem polskiego wywiadu zamieszkałym w Berlinie ma być rotmistrz Jerzy Osnowski, czterokrotny kawaler Krzyża Walecznych, zdobywca licznych nagród jeździeckich, hulaka na bocznym torze, znany w wojsku jako przeciwnik Piłsudskiego.
18:10Kalendarium historyczne - Wielcy znani i nieznani - Od ziemi idzie życie. Irena Kosmowska
Sylwetki wielkich polskich uczonych, zasłużonych w różnych dziedzinach życia społecznego, nauki i kultury.
19:00Dziennik telewizyjny - 21.08.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:40Wojny z Indianami - odc. 1 "Indianie"
Serial przedstawia historie wojen białych przybyszy z pierwotnymi mieszkańcami Ameryki - Indianami.
15:20Sensacje XX wieku - Decydujący cios
Wiosną 1936 r. atmosfera zagrożenia w Europie gęstniała. Hitler parł do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS gremialnie popierali awanturnicze plany.
16:15Cafe Historia - Historia czasu wolnego
Program publicystyczny, rozmowa naszego dziennikarza z zaproszonym gościem na aktualne tematy dotyczące wydarzeń historycznych.
16:35Flesz historii - odc. 195
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
17:00Pogranicze w ogniu - odc. 13
Agenci naprowadzają polski wywiad na Leberów. Leber (kiedyś Wicherek) to dezerter z WP. Uciekł do Berlina, a stamtąd do Gdańska.
18:10Kalendarium historyczne - Siła bezsilnych - Sierpień 88 - początek końca
W programie chcemy pokazać, w jaki sposób wydarzenia z 1988 roku wpłynęły na zmiany w państwie polskim...
19:05Dziennik telewizyjny - 22.08.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:50Wojny z Indianami - odc. 2 "Kawaleria"
Historie wojen białych przybyszy z pierwotnymi mieszkańcami Ameryki - Indianami.
15:10Dzieje kultury polskiej - Krzywousty i jego synowie
Film obejmuje okres od objęcia rządów przez Władysława Hermana do śmierci Mieszka Starego. Wydarzenia polityczne układają się w jeden logiczny ciąg, dając wnikliwy komentarz do zjawisk kulturalnych.
16:20Nieznana Białoruś. - Nieukorzona cz. 2
17:00Przygody pana Michała - odc. 11/13 - Bułat i szabla
Pan Michał otrzymuje od hetmana nowy rozkaz. Ma niezwłocznie wyruszyć do Kamieńca, dokąd zdąża sułtan z całą swą potęgą. W niebezpiecznej wyprawie Basia towarzyszy mężowi.
17:35Przygody pana Michała - odc. 12/13 - Dymy nad twierdzą
Twierdza Kamieniecka będzie się bronić. Pan Michał zostaje komendantem górnego zamku, a nadzór nad artylerią ma sprawować Ketling.
18:10Kalendarium historyczne - Strajk - Dialog
Pięcioczęściowy szczegółowy zapis przebiegu pertraktacji kierownictwa Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z delegacją rządową w Stoczni Gdańskiej im. Lenina od 18 do 31 sierpnia 1980.
19:00Dziennik telewizyjny - 23.08.1988
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:50Mury runą - cz. 1
Kluczowy dla odzyskania naszej niepodległości rok 1989. Wybory 4 VI i powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego były pokojową, zwycięską rewolucją. Jest to próba opowiedzenia o tych wydarzeniach.
16:25Partyzanci trzech puszcz
Dokument przedstawia mało znane losy oddziału partyzanckiego, Zgrupowania Stołpecko - Nalibockiego AK i jego dowódcy, majora Adolfa Pilcha, jednego z cichociemnych.
17:00Przygody pana Michała - odc. 13/13 - Hektor Kamieniecki
Ataki Turków zostają odparte, bohaterska załoga twierdzy chce bronić się dalej. Mimo to dochodzi do podpisania rozejmu. Wojsko opuszcza zamek, wyjeżdżają też Basia i pan Zagłoba.
17:40Sierpień
Film jest rejestracją wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w drugim tygodniu historycznego strajku uwieńczonego podpisaniem pamiętnych porozumień ze stroną rządową.
18:25Kalendarium historyczne - Strajk - Punkty 3 i 4 /2/
Drugi odcinek pięcioczęściowego, szczegółowego zapisu przebiegu pertraktacji kierownictwa Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z delegacją rządową w Stoczni Gdańskiej im.
19:25Dowódcy AK - "Bór" - gen. Dywizji Tadeusz Komorowski
Film będący biografią gen. "Bora" Komorowskiego, ukazujący tę nietuzinkową postać na tle epoki...
wierzch
20:30Z kabaretowego archiwum
Tym razem: skecz Juliana Tuwima "Jak kryształ" w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej i Anny Seniuk oraz skecz "Oleś" tego samego autora w wykonaniu Wiesława Michnikowskiego, Janusza Gajosa, Jana Kobuszewskiego i Edwarda Dziewońskiego.
20:45Z kabaretowego archiwum - (7)
Najlepsze skecze i monologi niezapomnianych polskich kabaretów zobaczymy także skecze Kabaretu Dudek, który swoje programy prezentował w kawiarni "Nowy Świat" przy ulicy Nowy Świat 61 w Warszawie...
20:55Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Skarb z rzecznych odmętów
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
21:30Sensacje XX wieku - Decydujący cios
Wiosną 1936 r. atmosfera zagrożenia w Europie gęstniała. Hitler parł do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS gremialnie popierali awanturnicze plany.
22:25Szerokie tory - Jeden dzień z życia ukraińskiego mnicha, który nawraca prostytutki
W tym wydaniu jeden dzień z życia prawosławnego zakonnika - ojca Filareta, proboszcza w wiejskiej parafii pod Kijowem, który współpracuje z milicją obyczajową w Kijowie i próbuje na własną rękę przeciwdziałać zjawisku prostytucji.
23:05Czarny serial - Variola Vera - Czarna Ospa
Program o wybuchu epidemii czarnej ospy w 1963 roku we Wrocławiu. Program zawiera materiały archiwalne z tamtych wydarzeń oraz wspomnienia lekarzy wrocławskiej służby zdrowia.
23:35Szwadrony śmierci - Kapitan przyjechał
W latach 1945 - 46 na terenie ówczesnego województwa warszawskiego miały miejsce skrytobójcze mordy dokonywane na działaczach PSL. W większości wypadków sprawcy pozostali nieznani...
20:40Ex Libris - odc. 166
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
20:55Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Śladami gąsienic
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
21:30Sensacje XX wieku - Czerwona orkiestra
Czerwona Orkiestra to komunistyczna organizacja szpiegowska, która aktywnie zaczęła działać na terenach okupowanych przez Niemców, krótko po ataku Hitlera na Rosję.
22:35Szerokie tory - Jeden dzień z życia właściciela szkoły tańca w Doniecku
Tym razem reportaż z Ukrainy - jeden dzień z życia tancerza, instruktora, międzynarodowego sędziego tańca towarzyskiego...
23:05Czarny serial - Tor
Wydarzenia z 19 sierpnia 1980 roku. O godzinie 4.45, w katastrofie kolejowej pod Otłoczynem, kiedy rozpędzony skład towarowy wjechał na zajęty tor i uderzył w jadący do Łodzi ekspres, zginęło 66 osób.
23:35Spodek
Hala Widowiskowo - Sportowej w Katowicach. Ważne wydarzenia i osoby związane ze Spodkiem. Listę otwiera architekt Maciej Giewont. Wygrał konkurs na projekt hali w 1960 r.
20:50Gra o Wolność - ocalone taśmy cz. 2
Cykl filmowy przybliżający lata 1988 - 1989, opierający się na ocalałych filmowych, telewizyjnych i radiowych taśmach.
21:30Honor miasta
Film "Honor miasta" w reż. Eugeniusza Starky´ego ukazuje jeden z najbardziej dramatycznych epizodów w historii XX wieku, największą bitwę ruchu oporu w Europie w czasie II w. św.
22:35Nieznana Białoruś. - Pierwsza katastrofa
Powszechnie uważa się, że w I wojnie światowej brało udział 30 państw. Ale wymieniając te państwa, zwykle zapomina się, że był jeszcze jeden kraj uczestniczący w tej wojniej.
23:15Wiedźmin - odc. 7/13 Dolina Kwiatów
Dzielny wiedźmin Geralt w swojej wędrówce trafia do Novigradu. W wielkim mieście, pełnym banków, targów i sklepów, spotyka dawnego kompana, barda Jaskra.
20:05Mury runą - cz. 2
Kluczowy dla odzyskania naszej niepodległości rok 1989 nie obrasta taką legendą jak np. rok 1918 czy ważny 1944 (powstanie warszawskie).
21:10Deja vu
"Deja vu" to utwór zrealizowany niemal całkowicie w języku angielskim i rosyjskim. Po drugie zaś jest to niezwykle wysmakowany pastisz nurtów w kinematografii radzieckiej i amerykańskiej.
23:05Nieznana Białoruś. - Brzeska twierdza. Dwie obrony
Co dzisiejsi Białorusini wiedzą o Twierdzy Brzeskiej?
23:40Wiedźmin - odc. 8/13 Rozdroże
Wiedźmin Geralt w swojej wędrówce po świecie trafia do Wyzimy. Mieszkańcy miasta żyja sparaliżowani strachem przed szalejącą nocami straszną strzygą...
wierzch