piątek
25.7.2014
sobota
26.7.2014
niedziela
27.7.2014
poniedziałek
28.7.2014
wtorek
29.7.2014
środa
30.7.2014
 

Dzisiejszy program TV

Dzisiaj wieczoremJutroPo jutro
TVN TVNTVP1 TVP1TVP2 TVP2
TVP Polonia TVP PoloniaTVN Style TVN StyleTVN Turbo TVN Turbo
TVP Info TVP InfoTVP HD HDTVP Historia Historia
TVN 7 TVN 7TVP Kultura TVP KulturaTVP Sport TVP Sport
 
TVP HistoriaTVP Historia - 25.7.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 26.7.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 27.7.2014
TVP HistoriaTVP Historia - 28.7.2014
00:00Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - odc. 6
Mama Anety zmartwiona jest małym zarobkiem na pokazie bielizny, postanawia sama zadbać o jej interesy. Modelkom Diany trafił się atrakcyjny pokaz.
00:35Kuba - Hawana
Film dokumentalny o stolicy Kuby - Hawanie. Poznajemy historię miasta, jego mieszkańców, zabytki, architekturę, galerie sztuki, tańce kubańskie.
01:20Miejsce z historią - Nowy Wiśnicz - Perła baroku
Program o Nowym Wiśniczu, którego historia sięga początków polskiej państwowości. Swoja urodę Nowy Wiśnicz zawdzięcza hetmanowi Stanisławowi Lubomirskiemu, który w XVII założył miasto.
01:40Fredek uszczęśliwia świat
Młody inżynier Fredek, wynalazca telefonu z wizjerem, postanawia zniszczyć aparat po ujrzeniu w nim swej ukochanej Irmy w czułej pozie z obcym mężczyzną.
03:00Zakończenie dnia
00:15Gorzkie zwycięstwo
Bohater reportażu to Józef Kuderski, wicemistrz Europy z 1967 r. Stoczył ponad 200 walk, prawie wszystkie zwycięskie. W prologu archiwalne nagranie czarno - białe.
01:00Miejsce z historią - Świątynia trzech Anien
Program opowiada o dziejach warszawskiego kościoła akademickiego Świętej Anny. Początki świątyni sięgają 15 wieku, kiedy to Anna Fiodorówna sprowadziła do Warszawy ojców bernardynów.
01:20Pod obcym niebem - odc. 2
II cz. dokumentu o polskich lotnikach walczących w II w.św. granicami kraju. W filmie: Polskie formacje lotnicze podczas II w. św. Kampania Wrześniowa - walki z lotnictwem radzieckim.
02:35Dąbrowszczacy
Film opowiada o polskich ochotnikach, biorących udział w wojnie domowej w Hiszpanii w latach 1936 - 39. Wspominają: Eugeniusz Szyr, Roman Melchior, Edmund Marcińczak.
03:10Zakończenie dnia
01:10Miejsce z historią - Siedlce - Miasto księżnej Ogińskiej
Na kształt architektoniczny Siedlecw największy wpływ miała hetmanowa Aleksandra Ogińska. To ona sprowadzała do swego pałacu najwybitniejszych ludzi kultury.
01:30Oblicza ludobójstwa - odc. 1
Okoliczności, które doprowadziły do największych aktów ludobójstwa w historii. Program śledzi upadek całych społeczeństw.
02:25Zakończenie dnia
01:15Miejsce z historią - Pułtusk - miasto biskupów płockich
Odcinek programu opowiada o dziejach Pułtuska, miasta położonego nad Narwią. To perła architektoniczna i historyczna Mazowsza. Od 13 do 18 wieku Pułtusk był własnością biskupów płockich.
01:35Henryk Wars - pieśniarz Warszawy
Dokument o wielkim polskim kompozytorze Henryku Warsie, którego twórczość i piosenki są powszechnie znane i do dziś chętnie wykonywane.
02:40Wakacje z Anną
Film rozrywkowy z udziałem popularnych wykonawców. Do popularnej, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej przyjeżdza słynna piosenkarka. Przyjazd gwiazdy ożywia znudzone towarzystwo...
03:15Zakończenie dnia
wierzch
07:30Miejsce z historią - Świątynia trzech Anien
Program opowiada o dziejach warszawskiego kościoła akademickiego Świętej Anny. Początki świątyni sięgają 15 wieku, kiedy to Anna Fiodorówna sprowadziła do Warszawy ojców bernardynów.
07:55Święci i grzesznicy. Historia papiestwa - cz. 5
Rok 1766. Młody protestant ogląda procesję kapucynów w małym miasteczku na północy Francji. Nie zdejmuje kapelusza. Zostaje aresztowany, oskarżony o bluźnierstwo i skazany.
09:00Na kłopoty... Bednarski - odc. 4/7 - Statek nadziei
Wzrastające nastroje profaszystowskie powodują masową ucieczkę Żydów z Gdańska. Profesor Zimmermann, specjalista od fal radiowych, też planuje wyjechać z miasta, ale faszyści nie chcą go wypuścić.
07:30Miejsce z historią - Siedlce - Miasto księżnej Ogińskiej
Na kształt architektoniczny Siedlecw największy wpływ miała hetmanowa Aleksandra Ogińska. To ona sprowadzała do swego pałacu najwybitniejszych ludzi kultury.
07:50Ludzie z bagien
Biebrzański Park Narodowy to największy obszar chroniony w Polsce. Symbioza przyrody i ludzi została na tym terenie zachwiana.
09:00Gniewko syn rybaka - cz. 2 - Znak Orła
Jest rok 1317. Książę Władysław Łokietek postanawia stawić czoło wojskom brandenburskim. Dorosły już Gniewko otrzymuje od swego władcy polecenie szczególnej wagi...
07:30Miejsce z historią - Pułtusk - miasto biskupów płockich
Odcinek programu opowiada o dziejach Pułtuska, miasta położonego nad Narwią. To perła architektoniczna i historyczna Mazowsza. Od 13 do 18 wieku Pułtusk był własnością biskupów płockich.
07:55Tajemnice Watykanu - odc. 7/14 - Biały samochód
Odcinek o papieskim podróżowaniu i związanym z tym ceremoniałem. Poznajemy "sedia gestatoria" - papieską lektykę; dowiemy się ciekawych rzeczy z nią związanych.
08:20Tajemnice Watykanu - odc. 8/14 - Papieskie antyki
Odcinek o muzeach watykańskich, a właściwie ich najważniejszej części - Oktagonie, gdzie zaczyna się historia papieskich antyków. Poznajemy zbiory Pinakoteki i jej klejnotu - obrazu Leonarda da Vinci.
09:00Gniewko syn rybaka - cz. 3 - Spisek
W 1331 roku, król Władysław Łokietek powierza sprawowanie rządów w Wielkopolsce swemu synowi Kazimierzowi. Monarchę niepokoi dalszy rozwój stosunków z Zakonem.
07:30Miejsce z historią - Mława - miasto pogranicza
odcinek programu opowiada o losach Mławy od XV wieku, kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki o mieście, do czasów drugiej wojny światowej, kiedy Mława została w 70% zniszczona, a ludność represjonowana i mordowana.
07:55Święci i grzesznicy. Historia papiestwa - cz. 6
U progu XX w. papiestwo przeżywało kryzys. Papież, pozbawiony swego państwa, był więźniem Watykanu. Jednocześnie wzrastała jego władza duchowa. Był nieomylnym ojcem milionów wiernych, wyrocznią Bożą.
09:00Na kłopoty... Bednarski - odc. 5/7 - Znak węża
W Gdańsku grasuje groźny przestępca, który morduje młode kobiety. Komisarz Hagemann jest bezradny. Przemysłowiec Erlich zleca Bednarskiemu śledzenie swojej żony Marty, sam wyjeżdża za granicę.
wierzch
10:00Flesz historii - odc. 191
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
10:25Igrzyska - wojna bez broni - Mord w Monachium
W tym wydaniu próba rekonstrukcji wydarzeń podczas zamachu terrorystycznego na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku.
10:45Polska i świat z historią w tle - Przerwana rozmowa
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
11:05Zaproszenie - Cuda i wianki u świętej Anki
Program przedstawiający turystyczne, rekreacyjne i historyczne atuty regionów Polski. Zachęcamy do ich odwiedzenia i odkrycia dla siebie.
11:35Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Piwny smak (78)
Piwo nie tylko gasi pragnienie i zaspokaja potrzeby amatorów mocniejszych trunków.
12:10Pierwsza wojna światowa - odc. 9 Zmienne koleje losu
Po wybuchu wojny w 1914 roku Stany Zjednoczone próbowały zachować neutralność. Prezydent Woodrow Wilson powiedział, że Ameryka jest zbyt dumna, by walczyć.
12:55Koło historii - Studencki eter
Filmowa opowieść Urszuli Dembińskiej - Nowakowskiej o historii radiofonii studenckiej, która zaczęła się w latach 50. , kiedy powstawały miasteczka studenckie.
13:40Spór o historię - Niemiecka polityka historyczna
Polska przez tragiczną dla naszego kraju historię stosunków polsko - niemieckich w XX wieku, jest szczególnie wyczulona na to, jak sprawy polskie są postrzegane przez polityków zza Odry.
14:20Szerokie tory - Jeden dzień z życia zakonnicy z klasztoru w Czernichowie na Ukrainie
Cykl reportaży o codziennym życiu w krajach byłego Związku Radzieckiego. Program pokazuje zmiany jakie tam zaszły w ciągu ostatnich lat.
14:50Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
Już tylko kilka chwil - to reporterski zapis ostatniej nocy wieńczącej rekonstrukcję polskiego czołgu zwiadowczego TK 3.
10:05Znak Orła - odc. 14 Najwyższa godność 1331
Gniewko przekazuje Łokietkowi zdobyte informacje. Król układa plan zasadzki pod Płowcami. Wysyła Gniewka do Wincentego i jego rycerzy. Za Gniewkiem podąża Hanysz.
10:40Zawsze w Europie - cz. 1
600 lat temu król Władysław Jagiełło dzięki fundacji królowej Jadwigi odnowił Akademię Krakowską, która póżniej została nazwana Uniwersytetem Jagiellońskim.
11:10Zawsze w Europie - cz. 2
600 lat temu król Władysław Jagiełło dzięki fundacji królowej Jadwigi odnowił Akademię Krakowską, która póżniej została nazwana Uniwersytetem Jagiellońskim.
11:40Pierwsza wojna światowa - odc. 10 Koniec wojny, rok 1918
Gdy po upadku cara Rosja wycofała się z wojny, Niemcy nie musiały już walczyć na dwóch frontach. 80 dywizji i cały sprzęt mogły przenieść na front zachodni.
12:35Ułani Andersa
Film opowiada o splatających się losach generała Władysława Andersa i poznańskich ułanów: począwszy od powstania wielkopolskiego, poprzez wojnę z bolszewikami w 1920 roku, kampanię wrześniową, aż po rozwiązanie pułku...
13:30Flesz historii - odc. 191
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
13:55Dzika Polska - Uroczysko blokowisko
W skromnym M 2 na szóstym piętrze szczecińskiego blokowiska mieszka około 50 dzikich ptaków. Niektóre odzyskają wolność, o ile tylko pozwoli na to stan ich zdrowia...
14:25Szerokie tory - Szerokie tory. Sewastopol
Pasjonująca podróż po podziemiach Sewastopola.
14:55Flesz historii - odc. 191
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
10:10Królik po berlińsku
Film dokumentalny, 52 min, Polska 2009 Scenariusz i reżyseria: Bartek Konopka Zdjęcia: Piotr Rosołowski Opowieść o królikach żyjących w sąsiedztwie muru berlińskiego, mimowolnych świadkach burzliwej, powojennej historii miasta i dzielącego go muru..
11:00Krakowskie oblicza kultury - Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu
Barwna opowieść prof. Tadeusza Chrzanowskiego o historii, sztuce i obyczajowości renesansowego Krakowa. Początki renesansu w tym mieście wiążą się z m.in.
12:00Oblicza ludobójstwa - odc. 1
Okoliczności, które doprowadziły do największych aktów ludobójstwa w historii. Program śledzi upadek całych społeczeństw.
13:05Wisła od źródła do ujścia - odc. 3. Od ujścia Narwi do Bałtyku
Obraz Wisły - od źródła do ujścia. Autorzy pokazują jej wyjątkowe wartości jako strategicznego zasobu naturalnego Polski i Europy.
14:10Wielka Gra
10:05Spór o historię - Schyłek wielkiej Europy. Próba sił
Europa, decydując się na I wojnę światową, nie zdawała sobie sprawy, że wojna stanie się początkiem końca jej światowej dominacji.
10:40Zaproszenie - Lublin - Portret miejsca
Program przedstawiający turystyczne, rekreacyjne i historyczne atuty regionów Polski.
11:10Okrasa łamie przepisy - Twaróg z Hajnówki
Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski.
11:40Królowa Panoram
Film o historii Panoramy Racławickiej, od pomysłu jej powstania po czasy współczesne. Narratorem opowieści jest wrocławski historyk sztuki dr hab. Piotr Oszczanowski.
12:45Ex Libris - odc. 176
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
13:05Jak rozpętałem II wojnę światową, cz. 1 - Ucieczka
Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który chce zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale wplątuje się w niesamowite tarapaty.
14:35Polska i świat z historią w tle - Słój
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
wierzch
15:30Sensacje XX wieku - Pojedynek na pustyni, cz. 1
Pierwsza część odcinka poświęconego walkom w Afryce Północnej podczas II wojny światowej oraz Erwinowi Rommelowi - dowódcy Afrika Korps, niemieckiego korpusu ekspedycyjnego w Afryce.
16:05Sensacje XX wieku - Pojedynek na pustyni, cz. 2
Druga część odcinka poświęconego walkom w Afryce Północnej podczas II wojny światowej oraz Erwinowi Rommelowi - dowódcy Afrika Korps, niemieckiego korpusu ekspedycyjnego w Afryce.
16:40Cafe Historia - Polscy archeolodzy w Egipcie
Program publicystyczny, rozmowa naszego dziennikarza z zaproszonym gościem na aktualne tematy dotyczące wydarzeń historycznych.
17:05Na kłopoty... Bednarski - odc. 5/7 - Znak węża
W Gdańsku grasuje groźny przestępca, który morduje młode kobiety. Komisarz Hagemann jest bezradny. Przemysłowiec Erlich zleca Bednarskiemu śledzenie swojej żony Marty, sam wyjeżdża za granicę.
18:15Kalendarium historyczne - Teatr historii - Malbork 1410. Oblężenie
Spektakl opowiada o oblężeniu Malborka, siedziby Zakonu Krzyżackiego, przez zjednoczone wojska polsko - litewskie.
19:05Dziennik telewizyjny - 25.07.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:45Pierwsza wojna światowa - odc. 10 Koniec wojny, rok 1918
Gdy po upadku cara Rosja wycofała się z wojny, Niemcy nie musiały już walczyć na dwóch frontach. 80 dywizji i cały sprzęt mogły przenieść na front zachodni.
15:25Krakowskie oblicza kultury - Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu
Barwna opowieść prof. Tadeusza Chrzanowskiego o historii, sztuce i obyczajowości renesansowego Krakowa. Początki renesansu w tym mieście wiążą się z m.in.
16:25Przełomowe dni - odc. 4
Historia komunizmu na świecie czasem zależała od przypadku, determinacji jednej osoby lub zbiegu okoliczności.
17:00Gniewko syn rybaka - cz. 3 - Spisek
W 1331 roku, król Władysław Łokietek powierza sprawowanie rządów w Wielkopolsce swemu synowi Kazimierzowi. Monarchę niepokoi dalszy rozwój stosunków z Zakonem.
18:15Królik po berlińsku
Film dokumentalny, 52 min, Polska 2009 Scenariusz i reżyseria: Bartek Konopka Zdjęcia: Piotr Rosołowski Opowieść o królikach żyjących w sąsiedztwie muru berlińskiego, mimowolnych świadkach burzliwej, powojennej historii miasta i dzielącego go muru..
19:00Dziennik telewizyjny - 26.07.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:458 Kontynent - cz. I Poszukiwacze przygód i Kozacy
Rosja, wiek XVI. Czasy Iwana Groźnego. Przyszłe imperium dopiero się rodzi. Na mapie świata istnieje jedynie niewielkie Księstwo Moskiewskie. Iwan marzy o budowie wielkiego mocarstwa.
15:10Mogiła nieznanego żołnierza
Młody kapitan Łazowski żegna się na dworcu w Krakowie z ukochaną żoną Wandą i córeczką Nelly, która otacza go egzaltowaną, chorobliwą wprost miłością - opuszcza je, by rzucić się w piekielny wir wojny.....
16:35Przełomowe dni - odc. 5
Historia komunizmu na świecie decydowała się w mało istotnych momentach, często zależała od przypadku, determinacji jednej osoby lub zbiegu okoliczności.
17:10Gniewko syn rybaka - cz. 4 - Wyprawa w obronie ziemi
Nadciągającej nawale krzyżackiej król Władysław Łokietek zamierza przeciwstawić się, ogłaszając "wyprawę w obronie ziemi".
18:20Tajemnice bieszczadzkiego worka cz. 1 Zaginiona cywilizacja
Dolina górnego Sanu zwana Bieszczadzkim Workiem, najdalej na południowy wschód wysunięty skrawek Polski to przed II wojną św. najbardziej zagospodarowana, a dziś najdziksza część Bieszczadów.
18:45Kalendarium historyczne - Reportaże z prawdziwego zdarzenia - Pierwsza Niepodległość
Zanim 11 listopada Rada Regencyjna przekazała w Warszawie władzę Józefowi Piłsudskiemu, jako Tymczasowemu Naczelnikowi Państwa na Śląsku Cieszyńskim, jeszcze w październiku 1918 roku, ukonstytuowała się Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego...
19:10Dziennik telewizyjny - 27.07.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:558 Kontynent - cz.II Naukowcy i podróżnicy
Rosja, początek XVIII w. Czasy Piotra Wielkiego. W Europie Zachodniej trwa epoka oświecenia. Ale Rosja zdaje się nie dostrzegać zachodzących na świecie zmian.
15:00Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
15:40Sensacje XX wieku - Wyrok wykonano, cz. 1
Pierwsza część programu o kryzysie kubańskim w 1962 roku, do wybuchu którego przyczyniła się działalność Olega Pienkowskiego, pracującego w Moskwie dla wywiadu brytyjskiego.
16:10Sensacje XX wieku - Wyrok wykonano, cz. 2
Druga część programu o kryzysie kubańskim w 1962 roku przedstawiająca decydujący moment konfrontacji USA - ZSRR oraz losy Olega Pienkowskiego
16:35Flesz historii - odc. 192
Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.
17:00Na kłopoty... Bednarski - odc. 6/7 - Ostatnie lato
Bednarski śledzi żonę jubilera Gerharda, spodziewając się kolejnego zamachu na jej życie. O próbę zlikwidowania Helgi jej mąż oskarża Henia Matusa, znajomego detektywa.
18:00Kalendarium historyczne - Uwikłany w historię
Dokumentalny film o Józefie Ignacym Kraszewskim. Biografię pisarza śledzimy od wczesnego dzieciństwa w dworze dziadków - w Romanowie na Podlasiu. Odcisnęło ono piętno na całym życiu pisarza...
18:45Ex Libris - odc. 175
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
19:00Dziennik telewizyjny - 28.07.1989
Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30.
19:558 Kontynent - cz.III Żołnierze i zesłańcy
Rosja, koniec XIX wieku. Czasy Aleksandra III. Świat wszedł już dawno w epokę industrializmu. Rosja tkwi w czasach chłopów pańszczyźnianych i gospodarki rolnej.
wierzch
20:30U nas w Rajsku
W czasie II w. św. wieś Rajsk przeżyła tragedię. W odwecie za zabicie przez partyzantów 2 Niemców, okupanci spacyfikowali wieś. Zabili mężczyzn powyżej 15 roku życia, razem 149 osób.
21:00Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
21:40Sensacje XX wieku - Wyrok wykonano, cz. 1
Pierwsza część programu o kryzysie kubańskim w 1962 roku, do wybuchu którego przyczyniła się działalność Olega Pienkowskiego, pracującego w Moskwie dla wywiadu brytyjskiego.
22:10Sensacje XX wieku - Wyrok wykonano, cz. 2
Druga część programu o kryzysie kubańskim w 1962 roku przedstawiająca decydujący moment konfrontacji USA - ZSRR oraz losy Olega Pienkowskiego
22:40Szerokie tory - Szerokie tory. Sewastopol
Pasjonująca podróż po podziemiach Sewastopola.
23:10Czarny serial - Kopernik
14 marca 1980 roku Ił - 62 dolatywał do Warszawy. Ten największy z eksploatowanych wtedy samolotów, wyleciał kilkanaście godzin wcześniej z Nowego Jorku.
23:40Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - odc. 7
Były górnik, Andrzej Bies pojawi się w nowej roli u Naturalnych. Bliżej poznajemy przyjaciółkę Asi z firmy JBN, Marzenę, a także dowiadujemy się, skąd Mirek Naturalny wziął się w tym biznesie.
20:50Tajemnice Doliny Nilu - odc. 3
Fascynująca podróż z biegiem Nilu, od Chartumu do Aleksandrii. Wyprawa w głąb czasu, śladami zaginionych cywilizacji.
21:40Wojtek niedźwiedź, który poszedł na wojnę{PL}
Historia Wojtka - żołnierza niedźwiedzia. 200 - kilogramowy brunatny niedźwiedź walczył podczas II wojny światowej u boku polskich żołnierzy 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii Armii Andersa.
22:50Koło historii - Szkic do życiorysu
Bohaterką dokumentu jest kpt. Maria Mirecka Loryś, zaangażowana w Akademickie Towarzystwo Szkoły Ludowej na Uniwersytecie J.
23:35Dom - odc. 24/25 - Droga na skróty
Krzysio Talar bez wiedzy ojca trenuje poślizgi jego Polonezem. Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie uwięzionych robotników z Radomia.
21:00Jak rozpętałem II wojnę światową, cz. 1 - Ucieczka
Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który chce zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale wplątuje się w niesamowite tarapaty.
22:25Dziewczyny
Portret odchodzącego pokolenia, uczestniczek Powstania Warszawskiego. Tytułowe bohaterki łączy wojenna przeszłość.
22:55Nieznana Białoruś. - Linia Stalina. Honor czy hańba
Linia Maginota we Francji i linia Mannergeima w Finlandii są znane w świecie. Odegrały swoje role w II w. św. Linia Stalina to fortyfikacje wzniesione w latach 30. XX w.
23:40Dom - odc. 25/25 - Dziś każdy ma dwadzieścia lat
Krzysio zostawia rodzinę, by poświęcić się opiece nad Jolą, która dopiero co dokonała aborcji.
21:00Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
21:40Sensacje XX wieku - YPRES - początek koszmaru
B. Wołoszański prezentuje nowe fakty dotyczące pierwszego w historii przypadku użycia gazów bojowych; w 1915 roku, w Belgii, w pobliżu miejscowości Ypres. Nazwa miasteczka kojarzy się głównie z 1917r.
22:10Sensacje XX wieku - Wojna cesarzy
Decyzja o rozpoczęciu nieograniczonej wojny podwodnej, podjęta w styczniu 1917 r. na zamku w Pszczynie, gdzie mieściła się kwatera główna cesarza Wilhelma II, zmieniła bieg I w. św.
22:401914 - 18: Triumf okrucieństwa i absurdu
wierzch