czwartek
30.6.2016
piątek
1.7.2016
sobota
2.7.2016
niedziela
3.7.2016
poniedziałek
4.7.2016
wtorek
5.7.2016
 

Dzisiejszy program TV

Dzisiaj wieczoremJutroPo jutro
TVN TVNTVP1 TVP1TVP2 TVP2
TVP Polonia TVP PoloniaTVN Style TVN StyleTVN Turbo TVN Turbo
TVP Info TVP InfoTVP HD HDTVP Historia Historia
TVN 7 TVN 7TVP Kultura TVP KulturaTVP Sport TVP Sport
 
TVP HistoriaTVP Historia - 30.6.2016
TVP HistoriaTVP Historia - 1.7.2016
TVP HistoriaTVP Historia - 2.7.2016
TVP HistoriaTVP Historia - 3.7.2016
01:45Zdarzyło się w Mafekingu
Jest to historia, która przypomina o pochodzeniu i narodzinach skautingu. Autorzy filmu podążają tropami niewyjaśnionej historii, jaka zdarzyła się w mieście Mafeking na pograniczu Republ. Połud.
02:35Wspaniałe stulecie - odc. 35
Hürrem nie jest w stanie ukryć uczuć, jakie wzbudziło w niej spotkanie z Leonem. Mahidevran postanawia przejąć obszerną i wygodną komnatę Hatice.
03:40Wspaniałe stulecie - odc. 36
Ku rozpaczy Mahidevran to Hürrem przejmuje komnatę Hatice. Sulejman wysyła do Egiptu Ibrahima, by stłumił powstanie zbuntowanego Ahmeta Paszy.
04:35Historia faszyzmu - odc. 13
12 IX 1943 r. Niemcy uwalniają Mussoliniego aresztowanego przez nowe włoskie władze. Duce powołuje Włoską Republikę Socjalną, nowe państwo, w którym panują Niemcy.
00:05Miejsca Przeklęte
Warszawa. Ulica Puławska. Kilka minut po 22.00 czerwone Ferrari rusza ze skrzyżowania al. Lotników i ul. Puławskiej. W środku siedzi dwóch dziennikarzy motoryzacyjnych.
00:35Miejsca Przeklęte
Kłodzko, niespełna 30 - tysięczne miasto na Dolnym Śląsku. Spokojne, ciche, leniwe. A jednak i tu zagościło Zło. Już od ponad 100 lat nad jednym z domów na skraju miasta, ciąży krwawa klątwa.
01:15Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda
Dokument o legendarnym festiwalu, który jest jednocześnie przekrojową opowieścią o polskiej muzyce rozrywkowej. Zna go każdy Polak.
02:25Wspaniałe stulecie - odc. 37
Hürrem błaga Leona, by wyjechał. Nie wie, że ktoś przypadkowo podsłuchuje ich rozmowę. Mahidevran postanawia zastraszyć Nigar, chcąc zdobyć informacje o Hürrem. Bunt w Egipcie zostaje stłumiony.
03:30Wspaniałe stulecie - odc. 38
Ibrahim zaprowadza porządki w Egipcie. Sulejman pozostaje w Edirne, kiedy w stolicy wybucha bunt janczarów. Nieświadoma zagrożenia Hürrem wraca do Konstantynopola z dziećmi. Janczarzy palą miasto.
04:25Zakończenie dnia
00:10Riese - Tajemnice wykute w skale
Dokument fabularyzowany o kompleksie "Riese" (Olbrzym) w Górach Sowich to projekt filmowo edukacyjny, mający na celu przybliżyć widzowi niezwykłą historię podziemnego miasta i wspaniałego zamku.
01:25Dziwny jest ten świat - Spowiedź terrorysty
Dwa lata od wybuchu palestyńskiego powstania, w którym zginęło już 2.
02:00Dziwny jest ten świat - Masakra
Reportaż z Madrytu tuż po zamachu terrorystycznym, w którym zginęło blisko 200 osób, a 1500 zostało rannych. Dramatyczne zdjęcia z miejsca zamachu wraz z relacjami i komentarzami świadków.
02:30Wspaniałe stulecie - odc. 39
Sulejman wraca do miasta, janczarzy się wycofują, a rodzina sułtańska wreszcie może opuścić kryjówkę. Mahidevran nie wie, co się stało z Mustafą, który podróżował z Hürrem. Ma najgorsze przeczucia.
03:35Wspaniałe stulecie - odc. 40
Na wieść, że Leon jest w Konstantypolu, Hürrem przesyła mu list z pieniędzmi na wyjazd. Nigar czyta tajemną korespondencję byłych kochanków. Hatice prosi brata, by został na noc w pałacu.
04:35Zakończenie dnia
01:15Sen o Warszawie
Biograficzny film o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej, powstał w 10. rocznicę śmierci artysty.
03:15Wspaniałe stulecie - odc. 41
Hürrem domyśla się, co zaszło w pałacu Hatice i postanawia złożyć jej niespodziewaną wizytę. Mahidevran wszelkimi sposobami próbuje zdobyć informacje kompromitujące Hürrem.
04:20Wspaniałe stulecie - odc. 42
Ferhat Pasza zostaje stracony. Beyhan nie chce więcej widzieć brata ani pozostałych członków sułtańskiej rodziny.
wierzch
05:25Zakończenie dnia
06:50Makłowicz w podróży - Podróż 7 Izrael - Tel Awiw (30)
Swoją podróż po Tel Awiwie Robert Makłowicz zaczyna od Jaffy, starożytnego portu znanego już 4 tysiące lat temu, a dziś stanowiącego część miasta.
07:20Tajemnice, zamki i podziemia - Sekret Herberta Klose
Program historyczny. Ekipa TV poszukuje złota, które zostało ukryte w czasie II wojny światowej. W trakcie poszukiwań rozmowa ze świadkami zdarzeń.
07:50Ginące cywilizacje - Tybet - szkoła na dachu świata odc. 20
Niegdyś samodzielne państwo. Od 1951 r. zaanektowane przez Chiny. Terror chiński niszczy kulturę i cywilizację Tybetańczyków. Nie mogą zdobyć wykształcenia i pracy. Chyba że są wynarodowieni.
09:00Nicolas Le Floch - Pakt Głodu cz. 1
Paryż, rok 1761. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami królewskiego komendanta policji. Królestwo Ludwika XV jest nękane przez spiskowców i morderców.
06:50Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia - "Morze i Tag" (31)
Lizbona, położona nad ujściem Tagu do Atlantyku, jest nierozerwalnie związana tak z rzeką, jak i oceanem. R.
07:20Tajemnice, zamki i podziemia - Amerikan bomber
Program historyczny. W czasie wojny w Krzaczynie koło Kowar istniała podziemna fabryka silników lotniczych i rakietowych. Film opowiada o tej produkcji i poszukiwaniach podziemnej fabryki.
07:50Ginące cywilizacje - Trzej mędrcy i muzyk. Lud Naxi z Yunnanu odc. 21
Odcinek ten opowiada o mniejszości ludu Naxi, jednym z najciekawszych żyjących w Chinach.
09:00Nicolas Le Floch - Pakt Głodu cz. 2
Paryż, 1761 r. Nicolas Le Floch działa pod rozkazami królewskiego komendanta policji.
06:50Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia - "Tramwajem nr 28" (32)
Do zwiedzania historycznej części Lizbony Robert Makłowicz, podróżnik i krytyk kulinarny z Krakowa, wybiera środek lokomocji wręcz stworzony do tego celu - zabytkowy tramwaj linii 28.
07:20Jak to działa - Farby odc. 87
Czy wiecie, że proste farby można zrobić samemu? Wystarczy pigment i spoiwo. Pigment nadaje farbie kolor a spoiwo odpowiada za je właściwości po naniesieniu na powierzchnię.
07:55Byłem wszędzie. Olgierd Budrewicz
Olgierd Budrewicz był jednym z tych, którzy łączyli epoki odległe w świadomości młodego pokolenia o całe lata świetlne: świat przedwojennej warszawskiej inteligencji, bohaterów powstania warszawskiego, lata terroru stalinowskiego i odbudowy stolicy.
09:00Nicolas Le Floch - Angielska intryga cz. 1/2
Serial fabularny o tematyce historycznej. Paris, 1761. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami Monsieur de Sartine, królewskiego komendanta policji.
05:20Zakończenie dnia
06:50Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia - "W stronę Alentejo" (33)
W drodze do największej i najmniej zaludnionej prowincji Portugalii Robert Makłowicz zatrzymuje się w hotelu typu pousada, urządzonym w zabytkowym klasztorze w Palmeli obok średniowiecznego zamku.
07:20Jak to działa - Historie pewnych wynalazków cz. 1 odc. 88
Prezentacja polskich wynalazców. Bartek Nowakowski tworzy aplikację dla osób posługujących się dronami. Łukasz Wroński pracuje nad zmianą właściwości drewna do instrumentów.
07:55Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński
Film opowiada o relacjach, jakie łączyły prymasa Stefana Wyszyńskiego z biskupem, arcybiskupem i kardynałem Karolem Wojtyłą, a ostatecznie papieżem Janem Pawłem II od momentu ich poznania aż do ostatnich dni życia prymasa.
09:00Dzwony wojny - odc. 3/4
Rok 1916. Wojna utknęła w martwym punkcie, ale obie strony walczą zaciekle jak nigdy dotąd.
wierzch
10:00Historia żywa - Żołnierze spod Arnhem
Reportaż z imprezy plenerowej pt. "Walkiria", jaka co roku w sierpniu, odbywa się na poligonie w pobliżu Wilczego Szańca pod Kętrzynem. Odtworzono epizody z walk 1.
10:35Tajemnice początków Polski - Ukryte gniazdo dynastii
Autorzy cyklu wraz z naukowcami poszukują prawdziwego miejsca narodzin dynastii Piatów. Czy faktycznie jest nim Gniezno czy może gród w Kaliszu - Zawodziu?
11:35Drzazgi
Kilka dni z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne.
13:35Ex Libris - odc. 255
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
14:10Wojtek niedźwiedź, który poszedł na wojnę{PL}
Historia Wojtka - żołnierza niedźwiedzia. 200 - kilogramowy brunatny niedźwiedź walczył podczas II wojny światowej u boku polskich żołnierzy 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii Armii Andersa.
10:05Spór o historię - Złote lata Gierka?
"Za Gomułki puste półki, a za Gierka choć nadziei jest iskierka" - powtarzali Polacy, gdy w XII 1970 r. Edward Gierek objął władzę. O skutkach i znaczeniu jego rządów dyskutują: prof.
10:45Tajemnice początków Polski - Krzyż i korona
Film "Krzyż i korona" jest kolejnym z serii fabularyzowanych filmów dokumentalnych Zdzisława Cozaca pt. "Tajemnice początków Polski".
11:50Ciężar nieważkości
Prawdziwa historia lotu Mirosława Hermaszewskiego w kosmos w 1978 r.
13:00Stadion, czyli Jarmark Europa
STADION, CZYLI JARMARK EUROPA Film dokumentalny, 56 min, Polska 1998 Scenariusz i reżyseria: Andrzej Sapija Zdjęcia: Piotr Muszyński Muzyka: Tadeusz Woźniak Ten stadion zbudowano w błyskawicznym tempie...
14:10Kismet - turecka telenowela zmienia świat
Dokument o fenomenie telenowel tureckiej produkcji. W ostatnich latach tureckie seriale podbijają serca milionów widzów nie tylko w muzułmańskim świecie.
10:00Wielka wojna w małych rękach - 1/8
Seria dokumentalna powstała z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.
10:35Kismet - turecka telenowela zmienia świat
Dokument o fenomenie telenowel tureckiej produkcji. W ostatnich latach tureckie seriale podbijają serca milionów widzów nie tylko w muzułmańskim świecie.
11:45Pod władzą sułtanów - odc. 1/3
Stambuł to stolica Imperium Osmańskiego, dorównującego starożytnemu Rzymowi. Dynastia sułtanów osmańskich panowała przez 600 lat, od średniow. do współczesności.
12:55Facing the Atlantic - Nieznane oblicze Atlantyku cz. 3
Kolejny odcinek dokumentu o krajach położonych na zachodnich krańcach Europy, które zawdzięczają łagodny klimat Atlantykowi, przynoszącemu tu ciepłe wody aż z Karaibów.
14:00Szerokie tory - Jeden dzień z życia szalikowca na Ukrainie
W tym wydaniu reportaż o kibicach najsłynniejszego ukraińskiego klubu - Dynamo Kijów. Głownym bohaterem jest Żenia, magister ekonomii i jeden z przywódców tzw. "żylety".
14:35Wielka gra
10:00Snowdonia 1890 - odc. 1/9
Dwie rodziny, Braddocków i Jenesów cofnęły się do epoki wiktoriańskiej i żyją teraz na granicy ubóstwa, tak jak rolnicy w tamtym okresie.
10:40Pierwszy dzień bitwy nad Sommą
Film o żołnierzach I wojny światowej, którzy zginęli pod Sommą w 1916 r. Rekonstruuje poszczególne jednostkowe historie i w ten sposób tworzy całościowy obraz pierwszego dnia bitwy.
11:45Starożytni Rzymianie - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu 1/3
Via Appia - Droga Apijska, jedna z wielu, które codziennie wiodły tysiące Rzymian ze stolicy i do stolicy. Młodych i starych, bogatych i biednych, czystych i brudnych.
13:00Our Big Blue Backyard: New Zealand - U wybrzeży Nowej Zelandii cz. 1. Zatoki Regionu Norbours
Dokument National Geographic przedstawiający w kolejnych odcinkach sześć unikalnych, różnorodnych i bardzo bogatych ekosystemów morskich w rejonie Nowej Zelandii.
13:55Szerokie tory - Jeden dzień z życia oficera operacyjnego w Moskwie
14:35Bodo - odc. 3
Eugeniusz otrzymuje w poznańskim teatrze Apollo angaż biletera. W wolne chwile podgląda próby do spektaklu.
wierzch
15:15Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
15:50Sensacje XX wieku - Tajemnica telegramu Zimmermana
W sierpniu 1914 r. marynarze z bryt. statku Telconia przecięli kabel transatlantycki łączący Niemcy z Ameryką Płd.
16:20Sensacje XX wieku - Wojna cesarzy
Decyzja o rozpoczęciu nieograniczonej wojny podwodnej, podjęta w styczniu 1917 r. na zamku w Pszczynie, gdzie mieściła się kwatera główna cesarza Wilhelma II, zmieniła bieg I w. św.
16:55Poznańskie Powstanie 1956
Inscenizowany dokument, który koncentruje się na okresie walk, do jakich doszło podczas poznańskiego powstania 1956 r.
17:25Kobiety 76
O wydarzeniach radomskich, do których doszło w czerwcu 1976 roku, opowiadają kobiety.
18:00Nicolas Le Floch - Pakt Głodu cz. 2
Paryż, 1761 r. Nicolas Le Floch działa pod rozkazami królewskiego komendanta policji.
19:05Był sobie człowiek - Oświecenie 20/26
Serial animowany edukacyjny, popularyzujący historię. Dzięki dużej dawce humoru jest przeznaczony również dla widzów dorosłych.
19:45Tajemnice początków Polski - Krzyż i korona
Film "Krzyż i korona" jest kolejnym z serii fabularyzowanych filmów dokumentalnych Zdzisława Cozaca pt. "Tajemnice początków Polski".
15:15Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
15:45Sensacje XX wieku - Szpieg świata
Prezydent Dwight David Eisenhower, pozbawiony możliwości uzyskiwania informacji z ZSRR, gdyż nie istniała tam amerykańska siatka szpiegowska, postawił na wywiad elektroniczny.
16:20Sensacje XX wieku - Na własne ryzyko
Kulisy wydarzeń związanych z próbą obalenia sekretarza generalnego KC KPZR Nikity Chruszczowa, podjętą przez grupę jego najbliższych współpracowników.
16:50Chrzestny dar
W 1954r. podczas wykopalisk archeologicznych w Gdańsku znaleziono drewniane krzyżyki, dar chrzestny Św. Wojciecha w jego misji w Gdańsku.
17:20Koło historii - Harcerz, kurier, szpieg
Bohaterem reportażu jest wyjątkowa postać, Jerzy Malcher, jedyny Polak, który doszedł w armii brytyjskiej do stopnia generała.
18:00Nicolas Le Floch - Angielska intryga cz. 1/2
Serial fabularny o tematyce historycznej. Paris, 1761. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami Monsieur de Sartine, królewskiego komendanta policji.
19:00Był sobie człowiek - Stany Zjednoczone Ameryki 21/26
Serial animowany edukacyjny, popularyzujący historię. Dzięki dużej dawce humoru jest także przeznaczony dla widzów dorosłych.
19:45Pierwszy dzień bitwy nad Sommą
Film o żołnierzach I wojny światowej, którzy zginęli pod Sommą w 1916 r. Rekonstruuje poszczególne jednostkowe historie i w ten sposób tworzy całościowy obraz pierwszego dnia bitwy.
15:40Koło historii - Kresowym szlakiem - Morszyn
Tuż przed wojną opinię nowoczesnego uzdrowiska w Polsce zyskał Morszyn. Wznoszono tam modernistyczne wille i pensjonaty. Uzdrowisko w Morszynie przeżywało okres świetności w latach 20. i 30. XX w.
16:15Spór o historię - Gibraltar wypadek czy zamach?
Śmierć głównodowodzącego podczas wojny należy do absolutnych wyjątków w dziejach świata. O katastrofie lotniczej w Gibraltarze, w której zginął generał Władysław Sikorski.
16:50Sprint przez historię Przemysława Babiarza
Kaszlak w Monte Carlo. W Wielkiej Brytanii był znany jako Bambino, w Chile jeździł jako Bototo, a kubańskie drogi zdobywał pod nazwą Polaquito.
17:30Ex Libris - odc. 256
Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.
18:00Dzwony wojny - odc. 3/4
Rok 1916. Wojna utknęła w martwym punkcie, ale obie strony walczą zaciekle jak nigdy dotąd.
18:55Był sobie człowiek - Rewolucja Francuska 22/26
Serial animowany edukacyjny, popularyzujący historię. Dzięki dużej dawce humoru jest przeznaczony również dla widzów dorosłych.
19:40C. K. Dezerterzy - cz. I
Akcja toczy się w 1918r. Do garnizonu, na węgierskiej prowincji, przybywa zastępca dowódcy - oberleutnant von Nogay (kapitalny Wojciech Pokora) - typ sadystycznego służbisty.
15:40Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy - odc. 3 Nowa broń szwoleżerów
Serial historyczny, 55 min, Polska 1981 Reżyseria: Jerzy Sztwiertnia Występują: Krzysztof Kolberger, Marek Siudym, Henryk Machalica Upada powstanie listopadowe. Oddziały gen...
16:50Polska i świat z historią w tle - Skrzydła nad Polską CASA C - 295M
Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle
17:10Nowe Ateny - odc. 3 Relacja polsko - żydowskie w czasie II wojny światowej
Celem programu jest żywa debata dotycząca postrzegania historii powszechnej. Gośćmi są nie tylko historycy, ale także dziennikarze komentujący ważne rocznice i wydarzenia o charakterze historycznym.
18:05Dzwony wojny - odc. 4/4
Rok 1917. Wspomnienia zabitych przyjaciół wracają do Michaela i Thomasa. Z perspektywy czasu niemal przeraża ich własny optymizm z początku wojny.
19:05Był sobie człowiek - Wiosna Ludów 23/26
Serial animowany edukacyjny, popularyzujący historię. Dzięki dużej dawce humoru przeznaczony również dla widzów dorosłych.
19:45Sen o Warszawie
Biograficzny film o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej, powstał w 10. rocznicę śmierci artysty.
wierzch
20:50Sensacje XX wieku - Szpieg świata
Prezydent Dwight David Eisenhower, pozbawiony możliwości uzyskiwania informacji z ZSRR, gdyż nie istniała tam amerykańska siatka szpiegowska, postawił na wywiad elektroniczny.
21:25Sensacje XX wieku - Na własne ryzyko
Kulisy wydarzeń związanych z próbą obalenia sekretarza generalnego KC KPZR Nikity Chruszczowa, podjętą przez grupę jego najbliższych współpracowników.
22:00Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
22:35Titanic: Orkiestra, która grała do końca
Od chwili zatonięcia Titanica wokół tej tragedii pojawiło się wiele mitów.
23:30Szerokie tory - Jeden dzień z życia astrologa w Kijowie
Jeden dzień z życia astrologa Aleksandra w Kijowie. Zapotrzebowanie na mistykę, przepowiednie i astrologię jest znakiem czasu.
20:50Sensacje XX wieku - Najwyższa stawka cz. I
John Kennedy objął prezydenturę w czasie największego rozwoju radzieckich sił nuklearnych. Gra polityczna, jaką podjął Kennedy, ponosząc na początku dotkliwą klęskę /Zatoka Świń/.
21:20Sensacje XX wieku - Najwyższa stawka cz. II
Mechanizm rozgrywki Chruszczowa z prezydentem Johnem Kennedym. Chruszczow, usiłując zapewnić przewagę nuklearną Związku Radzieckiego, umieścił rakiety średniego zasięgu na Kubie.
21:50Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Jest taka relacja
W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość.
22:30Pod władzą sułtanów - odc. 1/3
Stambuł to stolica Imperium Osmańskiego, dorównującego starożytnemu Rzymowi. Dynastia sułtanów osmańskich panowała przez 600 lat, od średniow. do współczesności.
23:30Szerokie tory - Jeden dzień z życia wychowawcy z więzienia w Białej Cerkwi pod Kijowem
Reportaż z więzienia w Białej Cerkwi na Ukrainie. Bohaterem jest oficer służby więziennej. Program ukazuje warunki życia i pracy personelu penitencjarnego oraz system więziennictwa na Ukrainie.
21:10Piekło nad Sommą
21:50Ciężar nieważkości
Prawdziwa historia lotu Mirosława Hermaszewskiego w kosmos w 1978 r.
22:55Encyklopedia II wojny światowej - Kursk cz. 1
Cykliczny program popularyzujący wiedzę o historii II wojny światowej. Pierwsza część odcinka poświęconego bitwie o Kursk.
23:35Polskie drogi - odc. 2/11 - Obywatele GG
Podchorąży Władysław Niwiński z kapralem Kurasiem, już w cywilnych ubraniach, zatrzymują się na wiejskiej plebanii. Wpadają w ręce Niemców, ale dzięki sprytowi kaprala wykupują się.
21:45Wycinanki Pana N.{PL}
Tematem filmu jest szeroko rozumiana cenzura, a narratorem i przewodnikiem tej opowieści jest nieistniejący Pan N. - ograniczony, choć niepozbawiony poczucia humoru dygnitarz - cenzor.
22:55Tajemnice, zamki i podziemia - Zagadka plebanii św. Macieja
Program historyczny. Tym razem staramy się rozwiązać zagadkę znalezionych pod plebanią św. Macieja we Wrocławiu dwóch szkieletów. Narrator stara się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego, kiedy, kto?
23:25Encyklopedia II wojny światowej - Kursk cz. 2
Cykliczny program popularyzujący wiedzę o historii II wojny światowej. Druga część odcinka poświęconego bitwie o Kursk.
23:55Polskie drogi - odc. 3/11 - Najspokojniejsze miejsce na świecie
Przebywający w Krakowie Johann Heimann widzi na wystawie zakładu fotograficznego zdjęcie Władka Niwińskiego, które wywiesiła w witrynie córka Białasa, Basia. Gestapowiec zastawia pułapkę.
wierzch