Znaki zodiaku

Baran
Baran
Byk
Byk
Bliźnięta
Bliźnięta
Rak
Rak
21.3. - 20.4. 21.4. - 20.5. 21.5. - 21.6. 22.6. - 22.7.
Lew
Lew
Panna
Panna
Waga
Waga
Skorpion
Skorpion
23.7. - 23.8. 24.8. - 23.9. 24.9. - 23.10. 24.10. - 22.11.
Strzelec
Strzelec
Koziorożec
Koziorożec
Wodnik
Wodnik
Ryby
Ryby
23.11. - 21.12. 22.12. - 20.1. 21.1. - 19.2. 20.2. - 20.3.
Baran - 21.3. - 20.4.
Baran
Charakter: choleryczny
Władza: Mars
Zywioł znaku: ogień
Metal: zelazo
Kolory: czarny, fioletowy
Kamienie: rubin, kornalina, granat, diament, jaspis
Numery: 1, 5, 7, 13, 25, 47, 65

Charakterystyka: Wladcą zodiaku Barana jest planeta Mars, która uosabia energie, zdrowie, bojowość i talent do przewodniczenia. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są odważni i przeważnie zdecydowani. Do każdej pracy są zapaleni i entuzjastyczni i ufają swoim umiejętnościom, ale często im brakuje rozsądek i cierpliwość.

Barani są przyjacielscy i weseli, mają mocno rozwinięty zmysł do fair play. Jest dobre i przyjemne mieć ich za współpracowników, bo często mają wybitne pomysły, które nienadążają realizować, ale potrafią zapalić innych do radosnej współpracy. Jeżeli będą w wiodącej roli, to można się od nich spodziewać sprawiedliwości, ale trudno się godzą na leniwe albo niezręczne partnery. Wzajemne problemy będą rozwiązywać szybko, mocno i bez kompromisu. Tacy ludzie nieznoszą, kiedy ktoś nimi kieruje czy nawet im cos nakazuje i swoją swobodę i niezalezność sobie zawsze zdobędą, za jakąkolwiek cenę. Ich odwaga jest niebywała, ale wynika z ich wiary w siebie, ktorą zdobyli dzięki swoim osiągnięciom.

Mają dużą werwę i chęć do nowych, często zkomplikowanych zadań, które wykonują z polotem i inteligencją. Ludzie zpod znaku Barana mogą wykonywać zawody dla których wykonania jest niezbędna szybka i sprytna decyzja i duża odpowiedzialność. Jest dla nich typowe otwarte i szczere zachowanie i w kontaktu z ludźmi potrafią być dyplomatyczni i taktowni. Ich życiu towarzyskiemu bardzo pomaga też ich poczucie humoru. Pozostałą energię inwestują często w sport i specjalnie lubią sporty, które są wymagające, co dotyczy fizycznego wyposażenia. Są bardzo utalentowani w różnych fizycznych ćwiczeniach i zarazem odważni, dlatego sporo sportowców, którzy odniesli sukces są właśnie zpod tego znaku. Planeta Mars z nich czyni ludzi, którzy potrafią popierać swoją wolę i wybojować swoją opinię i stanowisko. Kiedy im się niepowodzi, to są podenerwowani i rozzłoszczeni, ale ich emocje nietrwają długo, bo sami w sobie niesą źli i to bych ich powstrzymywało od robienia przyjemniejszych rzeczy. Ich niecierpliwość jest problemem i dlatego powinni sobie wybierać przyjaciół, którzy ich dobrze znają i Barani im ufają, żeby mogli im doradzać i głównie tłumić i korygować ich permanentny pośpiech i porywczość. Poza tym są prawdziwymi charakterami, dla których jest dotrzymanie obietnic czymś oczywistym.

Znajome osobowości zpod znaku Barana: Jan Amos Komenski, Adolf Hitler, Leonardo da Vinci, Mariah Carey, Claudia Cardinal, Giacomo Casanowa, Joan Crawford, Betty Mac Donald, Albert Einstein, Vincent Van Gogh, Charles Chaplin, Eddie Murphy, Diana Ross, Marlon Brando...